• Çarşamba 7 ° / -3 ° Parçalı bulutlu
  • Perşembe 6 ° / -3 ° Bulutlu
  • Cuma 8 ° / -2 ° Bulutlu

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Beşiktaş 20 14 4 2 24 44
2.Fenerbahçe 20 13 4 3 19 42
3.Galatasaray 20 12 5 3 24 39
4.Gaziantep FK 20 9 3 8 10 35
5.Alanyaspor 20 10 6 4 14 34
6.Trabzonspor 20 9 5 6 2 33
7.Hatayspor 20 9 6 5 4 32
8.Fatih Karagümrük 20 8 6 6 4 30
9.Yeni Malatyaspor 20 7 7 6 1 27
10.Antalyaspor 20 6 6 8 -6 26
11.Göztepe 20 6 7 7 5 25
12.Kasımpaşa 20 7 9 4 -7 25
13.Çaykur Rizespor 20 6 7 7 -8 25
14.Sivasspor 20 5 6 9 -4 24
15.Başakşehir FK 20 6 8 6 -6 24
16.Konyaspor 20 6 9 5 0 23
17.Kayserispor 20 5 11 4 -12 19
18.Gençlerbirliği 20 5 11 4 -20 19
19.MKE Ankaragücü 20 5 12 3 -9 18
20.BB Erzurumspor 20 4 11 5 -16 17
21.Denizlispor 20 3 12 5 -19 14

AK PARTİ MUŞ İL BAŞKANI AVCI, MAZBATASINI ALDI

AK PARTİ 7. İL KONGRESİ YAPILDI

AK PARTİ İL KONGRESİ BUGÜN YAPILIYOR

AK PARTİ MUŞ İL KONGRESİ 18 OCAK'TA YAPILACAK

AK PARTİ’DEN SAĞLAR, ATAKLI VE BAŞBUĞ HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

MUŞ MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK, 2020 YATIRIMLARINI ANLATTI

ÇAĞLAYAN: "EĞİTİMDE ATILAN ADIMLAR SEVİNDİRİCİ"

KORKUT'TA 2020 YILI HİZMETLERLE GEÇTİ

AVCI: "BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ SAĞLAYACAĞIZ”

CHP’DEN KADIN VE ÇOCUK HAKLARI 2020 BİLANÇOSU AÇIKLAMASI

İlginizi Çekebilir

BABACAN; "MUŞ KEŞFEDİLMEYİ BEKLEYEN BİR HAZİNEDİR"

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA Partisi) Genel Başkanı Ali Babacan’ın katılımıyla 1. Olağan Muş İl Kongresi yapıldı.

BABACAN; "MUŞ KEŞFEDİLMEYİ BEKLEYEN BİR HAZİNEDİR"

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA Partisi) Genel Başkanı Ali Babacan’ın katılımıyla 1. Olağan Muş İl Kongresi yapıldı.

 

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Partisin Muş 1’inci olağan kongresine katılmak üzere Muş’a geldi. Muş’ta bir düğün salonunda gerçekleşen kongrede Babacan’ı çok sayıda partili karşıladı. İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından başlayan kongrenin açılış konuşmasını DEVA Partisi Muş İl Başkanı Av. Elif Çelik yaptı.

Açılış konuşmasının ardından konuşan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “DEVA Partisi 9 Mart günü başladığı yolculuğun 41. Durağındayız, bugün Muş İl Kongremiz ile beraber 41 ilimizde kongre sürecimizi tamamlamış bulunuyoruz. Partimizin kuruluşundan bu yana 9 ay bile olmadan hem de pandemi kısıtlamalarına rağmen hızla büyük kongremize doğru ilerliyoruz” dedi.

DEVA Partisinin Türkiye’de siyasetin yepyeni bir soluk kazandığını bütün Türkiye’ye gösterdiğini belirten Babacan; “Biz herkes için adalet herkes için eşitlik herkes için refah diyerek yola çıktık. Türkiye’de ayrım yapmadan herkese aynı yakınlıkta olan herkesin dinleyen herkesin sesi olan bir başka siyasi anlayış görüyor musunuz? İşte DEVA Partisi öteki beriki ayırmadan senden benden demeden kimliğine bakmadan tüm Türkiye için yola çıktı. Hak neyse biz onun yanındayız. Doğur neyse biz onun yanındayız. İşte bu yüzden biz belli bölgelere, şehirlere ve alanlara sıkışan siyasi partilerden değiliz. Bizim sesimiz ülkemizin her ilinde her sokağında duyuluyor. Bugünkü yönetim ülkeyi bölerek parçalayarak beriki öteki diye ayırarak toplumun bazı kesimlerini çok uzaklara iterek yönetmeye çalışıyor. Biz DEVA Partisi olarak Türkiye’yi yeniden birleştirmek ve kucaklaştırmak için yola çıktık. Hepimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin eşit vatandaşlarıyız. Bunun refahını da hep birlikte yaşamalıyız. Etnik kökeni dili hiç fark etmez. Dini mezhebi hiç fark etmez. Bu ülkenin her bir vatandaşı eşit haysiyetli ve saygın bir muamele görmek zorundadır” dedi.

“MUŞ’TA KAÇ AİLENİN 8 BİN LİRANIN ÜSTÜNDE GELİRİ VARDIR”

Halkın her gün yoksullaştığı söyleyen Babacan; “Halkımız her gün yoksullaşıyor. Vatandaşlarımız yıllardır yaşanan kriz ardına krizi iliklerine kadar hissediyor. İşsizlik ülkemizde gittikçe büyüyor. Açlık her geçen gün artıyor. Umudunu yitirip canına kıyanlar var bu ülkede. Bugünkü asgari ücret açlık sınırının da altında kalan bir ücret haline geldi. Dört kişilik bir ailenin asgari ücretle geçinebilmesi mümkün değil. Kış geldi doğalgaz ve elektrik faturaları kapıda vatandaş artan bu pahalılıkta karnını mı doyuracak, çocuğunun uzaktan eğitimi için tablet mi alacak kirasını mı ödeyecek. TÜRK-İŞ’in araştırmalarına göre yoksulluk sınırı 8 bin lira civarında. Acaba Muş’ta kaç ailenin 8 bin liranın üstünde geliri vardır. Muş merkezden geçerken birkaç kez otobüsümüzün önünü kesti vatandaşlarımız diyorlar ki; “artık bu vatandaşın sesine kulak verilsin.” Adeta hasretle bekler gibi DEVA Partisini bekliyorlar.

“TÜRKİYE’NİN DEVASI VAR, MUŞ’UN DEVASI VAR”

Muş’un keşfedilmeyi bekleyen bir hazine olduğuna vurgu yapan Babacan; “Muş keşfedilmeyi bekleyen bir hazinedir. Muş’un bereketli toprakları yeterince işlenmiyor. Bu verimli topraklar yoksulluğa çare olamıyor. Muş üzerine kurulduğu ovası ile baktığımızda gerçekten tam bir tarım şehri, aynı zamanda bir hayvancılık şehridir. Muş’ta şeker pancarı üretimi önemli bir geçim kaynağıdır. Pancar üreticisi değerli çiftçilerimiz yıl boyunca çalışıyor. Ama hasat zamanı geldiğinde bakıyor ki açıklanan fiyat nerde ürettiği pancarın maliyeti nerde. Döviz kuru almış başını gitmiş. Çiftçinin maliyetinin hemen hemen tamamı dövize bağlıdır. Mazot, ilaç ve gübre hepsi dövizle. Hani ortadan kaybolan akraba bakan var ya ö dönemde biz dövize bakmıyoruz diyordu. Ama çiftçi bakıyor. Maliyeti tamamen döviz fakat sattığı ürünün fiyatı Türk Lirası ve halkımızın satın alım gücü artmadığı için fiyatları artıramıyor. Biz bu yanlış yönetimi kabul etmiyoruz. Tarım meslek liseleri açacağız. Bu liselerden mezun olan gençlere destekler sunacağız. Böylece mesleğin gençleşmesini sağlayacağız. Muş’ta ürün çeşitliliğinin artması yine çok önemli bir konudur. Türün özellikle Türkiye’de Muş’ta ve bazı illerimizin tütünü çok özel ve iyi bir stratejiyle bu tütün burada üretilip dünya piyasalarına çok rahat satılabilir. Muşlu sanayicinin önünün açılması gerekiyor. Muş’ta üretim yapan herkesin geleceğe güvenle bakabilmesi gerekiyor. Muş’un bir başka önemli sorunu hastanelerin yetersizliğidir. En yakın tıp fakültesi veya araştırma hastanesine tam 250 kilometredir. Yani vatandaşlarımız adeta taşımalı eğitim gibi taşımalı sağlık hizmeti ile karşı karşıyadır. Muş’un belki de bugüne kadar hiç kullanamadığı çok önemli bir potansiyeli de turizmdir. Hem tarihi dokusu hem doğallık dokusu adeta keşfedilmeyi bekleyen bir hazine gibidir. Biz Muş’un dağları, platoları, vadileri ile doğa turizmi çok önemli bir cazibe merkezi olabileceğini biliyoruz. Muş lalesi, Bulanık deresi, Hamurpet ve Kaz gölleri ile doğa tutkunlarının uğrak yeri olabilecek bir şehrimizdir. Yine şehrimizin kültür hayatı açısından baktığımızda bir müzenin de Muş’a yakışacağını düşünüyoruz. Alt yapı çalışmaları halledilsin bu bahsettiğim konulara biraz eğilsin inanın Muş’un çehresi değişecektir. Değerli arkadaşlar biz Muş’a DEVA olmaya hazırız. DEVA Partisi kadınlarla, gençlerle, çiftçilerle, emeklilerle, öğretmenlerle, işçilerle ve esnafla eşitlik, adalet ve özgürlük için yola çıktı. Artık Türkiye’nin devası var, Muş’un devası var.”dedi.

SİYASET 7.12.2020 20:00:00 178 0