• Cuma 17.8 ° / 6 ° Açık hava
  • Cumartesi 18.1 ° / 5.7 ° Bulutlar
  • Pazar 18.5 ° / 6.6 ° Bulutlar

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Trabzonspor 9 6 0 3 10 21
2.Hatayspor 9 6 2 1 11 19
3.Fenerbahçe 9 6 2 1 4 19
4.Beşiktaş 9 5 2 2 7 17
5.Fatih Karagümrük 9 5 2 2 4 17
6.Galatasaray 9 5 2 2 2 17
7.Alanyaspor 9 5 2 2 0 17
8.Altay 9 5 4 0 1 15
9.Konyaspor 9 3 1 5 3 14
10.Adana Demirspor 9 3 3 3 0 12
11.Kayserispor 9 3 4 2 -2 11
12.Gaziantep FK 9 3 4 2 -2 11
13.Sivasspor 9 2 3 4 2 10
14.Başakşehir FK 9 3 6 0 -1 9
15.Antalyaspor 9 2 4 3 -4 9
16.Yeni Malatyaspor 9 3 6 0 -7 9
17.Göztepe 9 2 5 2 -4 8
18.Giresunspor 9 2 5 2 -4 8
19.Kasımpaşa 9 1 5 3 -5 6
20.Çaykur Rizespor 9 0 8 1 -15 1
21.Denizlispor 40 6 24 10 -39 28

'ASIRLIK ÇINAR' PTT 181 YAŞINDA

VALİ GÜNDÜZÖZ, TERÖRLE MÜCADELEDE YEREL YÖNETİMLERE DİKKAT ÇEKTİ

KURU GIDA ALIMI YAPILACAK

KIRMIZI VE BEYAZ ET ALINACAK

BİNA YIKIMI VE ÇEVRE DÜZENLEMESİ YAPTIRILACAK

AŞEVİNDE İLK YEMEK PİŞTİ

KIZ ÖĞRENCİLERE MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KONFERANSI

KIZ ÇOCUKLARI GENÇLİK MERKEZİNDE

EKMEK ALIMI YAPILACAK

ŞARKÜTERİ ALIMI YAPILACAK

İlginizi Çekebilir

BURSA’DAN MUŞ’A ÇIKARTMA

Bursa’nın Osmangazi Belediyesi tarafından başlatılan ve iller arasındaki kaynaşmayı amaçlayan “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında aralarında milletvekilleri ve belediye başkanından oluşan 16 kişilik bir heyet Muş a geldi.

BURSA’DAN MUŞ’A ÇIKARTMA

Bursa’nın Osmangazi Belediyesi tarafından başlatılan ve iller arasındaki kaynaşmayı amaçlayan “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında aralarında milletvekilleri ve belediye başkanından oluşan 16 kişilik bir heyet Muş a geldi.

 

Bursa’nın Osmangazi Belediyesi ile Muş’un Korkut Belediyesinin kardeş belediye projesi kapsamında önceki gün Muş’a gelen heyet burada ilk olarak Korkut ve Hasköy ilçelerine ziyaret gerçekleştirdi.

‘Biz Anadoluyuz’ projesi kapsamında doğu ve güneydoğu illerine ziyaretler gerçekleştiren heyet Diyarbakır, Mardin, Siirt ve Van’ın ardından geldiği Muş’ta Muş Belediyesi ve AK Parti Muş İl başkanlıklarını ziyaret etti. Heyete AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek’te eşlik etti.

Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar başkanlığındaki heyette ayrıca Meclis İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Ak Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Ak Parti Bursa Milletvekilleri Refik Özen, Osman Mesten, Muhammet Müfit Aydın, Zafer Işık, ile başkan yardımcıları ve meclis üyeleri yer aldığı heyet geceyi Muş’ta geçirdi.

Muş’taki ziyaretleri kapsamında Tarihi Murat köprüsüne giden heyet burada hatıra fotoğrafları çektirdi.

Tarihi Murat köprüsünde gazetecilere açıklamalarda bulunan Meclis İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Ak Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, özelikle il dışında yaşayan Muşlu iş insanlarını Muş’a davet ederek yatırım yapmalarını ve gençlere istihdam alanları oluşturmalarını istedi.

“BURSA’DAKİ MUŞLULARIN KARDEŞLERİYLE, AKRABALARIYLA BULUŞMAK İÇİN BURAYA GELDİK”

Ülkedeki insanların barış iklimi içerisinde olduklarını ve devlet hizmetleri ile bölgenin kalkındığını belirten Çavuşoğlu, belirlenen istikamette kardeşlik iklimini sürdüreceklerini ifade ederek şunları söyledi: “Hepinizin bildiği gibi Bursa’mız adeta Balkanlar’dan Kafkas’lardan, Türkiye’nin Muş, Diyarbakır, Ağrı, Van, Erzurum, her ilden ve Osmanlı coğrafyasından insanımızın birlikte dostça barışça kardeşçe yaşadığı bir ilimizdir. Aynı zamanda Muş’tan da çok sayıda vatandaşımız Bursa ilimizde ikamet etmektedir. Hem onların yaşadığı yerleri görmek, onların geldikleri coğrafyada bulunmak, onlara buradan da bir selam göndermek hem de onların akrabaları kardeşleri dostları ile burada kucaklaşmak hasbihal etmek için buraya geldik. Asıl gelişimizin altında yatan neden budur. Tabi Osmangazi Belediye Başkanlığımızın Korkut ilçe belediyesi ile kardeş belediye projesi çerçevesinde Korkut’a gittik. Ondan sonra Hasköy ilçesine gittik, bugün de Muş dostlarımızla beraberiz. Şunu görüyoruz ki Türkiye gerçekten de içerisinde yaşayan insanı ile birlikte tam bir barış iklimi içerisinde bulunuyor. Yıllardır bizi bizden koparmaya çalışan eti tırnaktan ayırmaya çalışan kim olursa olsun hep birlikte göğüs gerdik. Dolayısıyla şuanda oluşan bu atmosferde batıdan, doğudan ve güneyden gelecek insanlarımızın yeni bir ivme ile bundan sonraki süreçte bu barış iklimini oluşturması gerekiyor. Bu hasbihal ortamını sürdürmesi gerekiyor. Liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu ülke için topyekun 20 yıl önce başlatmış olduğu kalkınma hamlesi gelişim süreci gördük ki Diyarbakır’dan bu yana Muşa gelinceye kadar, Mardin, Siirt, Van ve Muş ili ile beraber, buralar inanılmaz şekilde gelişim sağlamış altyapı hizmetleri neredeyse tamamlanmış ve bundan sonra artık bunu sürdürmek gerekiyor. İnşallah bizde çizilen istikamet çerçevesinde Türkiye’mizin hamurunu, betonunu ve çimentosunu teşkil eden bu kardeşlik iklimini sürdürmek istiyoruz” dedi.

ÇAVUŞOĞLU, MUŞLU İŞ İNSANLARINA ÇAĞRIDA BULUNARAK “GENÇLERE İSTİHDAM ALANLARI OLUŞTURUN”

Çavuşoğlu konuşmasının devamında Muşlu İş insanlarına çağrıda bulunarak şunları söyledi; “Tabi şimdi bunu açık bir şekilde ifade edelim ki Diyarbakır’dan geldiğimiz Muş’a kadar altyapısı, yolları, çevre düzenlemeleri ile gelişmişlik seviyesinin neredeyse eksiksiz olduğunu görüyoruz. Elbette bir takım eksiklikler olsa da bunlar artık ayrıntıda kalan hususlardır. Esasen milletimizin yaşamını kolaylaştıracak standardını geliştirecek olan diğer hususlarla ilgili gelişim ortamı sağlanmış durumdadır. Sağlık hizmetlerinden tutun eğitim hizmetleri ve eğitim altyapısına kadar fiziki şartlarına kadar yine sulama projelerinden tutun da ulaşımı projelerine kadar baktığımız zaman gerçekten çok önemli hizmetler verilmiştir. Dolayısıyla insanımızın bundan sonra da tabiri caizse ‘şeker var un var irmik var’ insanımız da helvayı oluşturacak.

Tabi başka bir hususa da dikkat çekmek istiyorum burada, özellikle batıdaki sanayicilerimizin iş insanlarımızın özellikle buralardan göç edenlerin de taşın altına el atmaları gerekiyor. Buralarda bir nebze olsun sermayelerinin bir miktarına yatırıma dönüştürmeleri gerekiyor. Çünkü benim bakış açıma göre kopup gittikleri buralara borçlarının bitmediğini düşünüyorum. Gelip buralarda yatırım oluşturup buradaki gençlerimize istihdam sağlamaları gerekiyor. Bu da iş insanlarımıza bizim bir çağrımız olsun” şeklinde konuştu.

Heyet Muş’taki ziyaretlerinin ardından Bingöl’ün Solhan ilçesine geçtiler.

GÜNCEL 11.10.2021 19:32:00 190 0