• Pazartesi 27.1 ° / 13.2 ° Bulutlar
  • Salı 26.6 ° / 13.9 ° Bulutlar
  • Çarşamba 28.1 ° / 12.5 ° Dağınık bulutlar

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Beşiktaş 5 4 0 1 8 13
2.Trabzonspor 5 4 0 1 7 13
3.Konyaspor 5 3 0 2 4 11
4.Hatayspor 5 3 1 1 7 10
5.Fatih Karagümrük 5 3 1 1 5 10
6.Fenerbahçe 5 3 1 1 3 10
7.Altay 5 3 2 0 3 9
8.Alanyaspor 5 3 2 0 -5 9
9.Galatasaray 5 2 1 2 2 8
10.Kayserispor 5 2 2 1 -1 7
11.Yeni Malatyaspor 5 2 3 0 -5 6
12.Göztepe 5 1 2 2 -1 5
13.Gaziantep FK 5 1 2 2 -1 5
14.Kasımpaşa 5 1 2 2 -1 5
15.Adana Demirspor 5 1 2 2 -3 5
16.Antalyaspor 5 1 3 1 -4 4
17.Sivasspor 5 0 2 3 -2 3
18.Başakşehir FK 5 1 4 0 -2 3
19.Giresunspor 5 0 4 1 -6 1
20.Çaykur Rizespor 5 0 4 1 -8 1
21.Denizlispor 40 6 24 10 -39 28

TDP, “DEĞİŞİMİ KENDİMİZDEN BAŞLATTIK”

MENDERES, ZORLU VE POLATKAN, İDAM EDİLİŞLERİNİN 60. YILINDA ANILDI

HÜDA PAR, ARICILARIN SORUNLARINI DİNLEDİ

YAMAN, İL, İLÇE VE BELDE BELEDİYELERİNİ ZİYARET ETMEK İÇİN MUŞ’A GELDİ

TECRÜBESİNİ İYİ PARTİ’YE AKTARACAK

MHP LİDERİ BAHÇELİ: “CUMHUR İTTİFAKI’NIN BARAJ KARARI YÜZDE 7 OLARAK TESCİLLENMİŞTİR”

MİLLETVEKİLİ COŞKUN’DAN BAKAN GÜL’E SORU ÖNERGESİ

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: "BU ŞEHİR DOĞU VE BATI MEDENİYETLERİ ARASINDA KÖPRÜ OLMUŞTUR”

AK PARTİ GENEL MERKEZ GENÇLİK KOLLARI TEŞKİLAT BAŞKANI MUŞ'TA

MİLLETVEKİLİ COŞKUN, TBMM BAŞKANLIĞINA SORU ÖNERGESİ VERDİ

İlginizi Çekebilir

GÜÇ BİRLİĞİ PARTİSİ MUŞ’TA TEŞKİLATLANMAYA BAŞLADI

Genel Başkanlığını Ali Karnap’ın yaptığı Güç Birliği Partisi, Muş’ta teşkilatlanma çalışmalarına devam ediyor.

GÜÇ BİRLİĞİ PARTİSİ MUŞ’TA TEŞKİLATLANMAYA BAŞLADI

Genel Başkanlığını Ali Karnap’ın yaptığı Güç Birliği Partisi, Muş’ta teşkilatlanma çalışmalarına devam ediyor.

 

Güç Birliği Partisi Muş’ta teşkilatlanma çalışmaları kapsamında Muş Merkez İlçe ve Hasköy ile Korkut’ta kongrelerini tamamladı. Bu kapsamda açıklamalarda bulunan Güç Birliği Partisi Muş İl Başkanı Hamdusena Eroğlu, ülke genelinde 72 il ve 386 ilçede teşkilatlanma çalışmalarını tamamladıklarını söyledi. Muş’ta da Merkez ilçe başta olmak üzere Hasköy ve Korkut ilçelerinde teşkilat çalışmalarını tamamladıklarını Bulanık, Malazgirt ve Varto ilçelerinde olağan genel kurul yapacaklarını söyledi.

Güç Birliği Partisi Muş İl Başkanı Hamdusena Eroğlu, yapmış olduğu açıklamada partilerinin asıl temelinin vatanperverlik olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi: “Ben siyasete ilk başladığım zaman hiçbir şey anlamıyordum. Ama bana Güç Birliği Partisinden teklif gelince, kırmızı çizgisi vatanperverlik olduğu için kabul ettim. İlk başladığımız zaman 40 günde 14 kişiyi bulamadım. Olağan kongrenin kurulması için ihtiyaç olan 14 tane üyemiz yoktu. Ama şuanda 158 tane üyem var. Merkez ilçe olmak üzere iki tane ilçemizin de kongrelerini yaptık. Güç Birliği Partisi ülke genelinde 72 il ve 386 ilçede teşkilatlanma çalışmasını tamamlamış durumdadır. Gün geçtikçe büyüyen ve hedefi iktidar olan bir partidir. Güç Birliği Partisi hiçbir partinin ne ön ne de arka bahçesidir. Kesinlikle hiçbir diyaloğu yoktur. Ne sağcı ne de solcuyuz biz. Biz vatanını bayrağını seven herkese kapısı açık olan bir partiyiz. Bizim Muş’ta büyümemizi gören bazı partiler, başta merkez ilçe başkanımı, sonra il kadın kolları ve merkez ilçe kadın kolları başkanlarımı ve Hasköy ilçe başkanımı kendi taraflarına çekmek için bir girişim içine girdiler. Oysaki biz rasgele bir siyasi parti değiliz. Menfaat üzerine dayalı bir parti değiliz. Bizler gönüllülük esasına göre bu yola çıktık. Kesinlikle bir menfaat üzerine arkadaşımızı veya kardeşimizi satıp bir başka yere gitmeyeceğiz. Birde kadın kolları il başkanımız için toplantı hazırlatmamızı istediler. Bizim tek çizgimiz var. Biz yola çıktığımız insanlarla yolumuza devam edeceğiz. Yolda bulduğumuz insanlarla yola çıktığımız insanları değiştirmeyeceğiz. O yüzden kimse o düşüncede olmasın.”

Eroğlu, partiye katılımının Genel Başkan yardımcısı Gökan Evren’in vesile olduğunu belirterek; “Bunların yaşanmasının tek sebebi vardır. Demek ki biz Güç Birliği Partisi olarak adımızı duyurduk ki dikkatleri üzerime çektik. Şuanda ben ve başkanlarıma 7 tane siyasi partiden gelen teklifler var. 3 partinin temsilcisi ile bire bir ben muhatap oldum. ‘Bize katılın biz gerekeni yaparız. Siz ve ekibiniz ile birlikte partimize katılın ne gerekirse yapalım’ dediler. Ben gereken cevabı onlara da söyledim. Ben Güç Birliği Partisi Genel Başkanı Ali Karnap’ın kurduğu partide onlarla yola çıktım. Benim partiye girmeme sebep olan ise Genel Başkan Yardımcımız Gökan Evren’dir. Bu ailenin içinde olmamı sağlayan başkanım Gökan Evren’dir. Biz Güç Birliği Partisi İl Teşkilatı olarak kesinlikle hiçbir insanı yarı yolda bırakacak karaktere de sahip değiliz. Bizi bölmeye çalışan insanlar kesinlikle emellerine ulaşmayacaklar. Bizim hedefimiz ve düşüncemiz bellidir. Allah’ın izni ile en büyük hedefimiz iktidar olmaktır. Genel Başkanımız bütün açıklamalarında söylüyor. Geçtiğimiz günlerde de canlı yayın konuğu olan Genel Başkanımız Ali Karnap’ın gündeminde bu konular vardı. Şuanda 10 tane milletvekili hazır bir şekilde partimize katılmayı bekliyor. Ama biz kabul etmiyoruz. Genel Başkanımız başka partilerden gelen katılımcıları kabul etmiyor. Biz Güç Birliği ailesi olarak nitelendiriyoruz. Şuanda partinin bünyesinde 56 tane dernek bulunmaktadır. Biz bu şekilde geliyoruz. Bizi gören bazı partiler il bazında en küçük il olarak bizi gördüler. Bizi parçalamaya çalışıyorlar. ‘İşte biz nasıl bunları kandırabiliriz’ diye. Ama kimsenin bizi kandırmaya gücü yetmez.”

“40 BAŞARI BELGESİNDEN 4 TANESİNİ MUŞ VERİLDİ”

Ülke genelinde 40 başarı belgesinden 4 tanesini Muş İl Başkanlığına verildiğini belirten Eroğlu açıklamasının devamında; “İl genelinde bize katılmalarına izin versem 4 ayrı partiden hazır ekip şeklinde biz katılmak isteyenler var. Bize katılan insan nasıl kendi partisini sattıysa yarın bizi de satar. Bu yüzden başka partilerden ayrılıp bize gelenleri kabul etmiyoruz. Ben ve diğer başkanlarım da ilk defa böyle bir yola girdik. Ama Allah’a çok şükür anlımız aktır. Biz mücadelemizi vermişiz. Aldığımız başarı belgeleri boşuna verilmedi. Ülke genelinde 40 tane başarı belgesi dağıtıldı. Bunun 4 tanesi Muş İl başkanlığına verildi. Bizim bu başarımız gören siyasi partiler bize yöneliyor. Bizi dağıtacaklarına inanıyorlar. O konuda istediklerine ulaşamayacaklar. Dereyi geçerken at değiştirilmez. Birde bizim kişilik ve toplumumuza yakışan bir şey değildir. Biz Güç Birliği Partisi olarak vekilimizi de seçeceğiz. Belediye Başkan adayımız da hazırdır. Günü geldiğinde açıklayıp seçimimize gireceğiz” şeklinde konuştu.

SİYASET 6.07.2021 19:18:00 140 0