• Pazartesi 33.1 ° / 17 ° Dağınık bulutlar
  • Salı 32.3 ° / 18.6 ° Bulutlar
  • Çarşamba 33.8 ° / 18.4 ° Bulutlar

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Adana Demirspor 0 0 0 0 0 0
2.Alanyaspor 0 0 0 0 0 0
3.Altay 0 0 0 0 0 0
4.Antalyaspor 0 0 0 0 0 0
5.Başakşehir FK 0 0 0 0 0 0
6.Beşiktaş 0 0 0 0 0 0
7.Çaykur Rizespor 0 0 0 0 0 0
8.Fatih Karagümrük 0 0 0 0 0 0
9.Fenerbahçe 0 0 0 0 0 0
10.Galatasaray 0 0 0 0 0 0
11.Gaziantep FK 0 0 0 0 0 0
12.Giresunspor 0 0 0 0 0 0
13.Göztepe 0 0 0 0 0 0
14.Hatayspor 0 0 0 0 0 0
15.Kasımpaşa 0 0 0 0 0 0
16.Kayserispor 0 0 0 0 0 0
17.Konyaspor 0 0 0 0 0 0
18.Sivasspor 0 0 0 0 0 0
19.Trabzonspor 0 0 0 0 0 0
20.Yeni Malatyaspor 0 0 0 0 0 0
21.Denizlispor 40 6 24 10 -39 28

ŞİMŞEK, “3’ÜNCÜ ŞAHISLARIN HİÇBİR KATKISI YOKTUR”

HDP’DE OLAĞANÜSTÜ KONGRE YAPILDI

GELECEK PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCILARI MUŞ’A GELDİ

CHP’YE YENİ KATILANLARIN ROZETLERİ TAKILDI

GÜÇ BİRLİĞİ PARTİSİ MUŞ’TA TEŞKİLATLANMAYA BAŞLADI

HÜDA PAR’DAN “BAĞIMLI OLMA HÜR OL” ETKİNLİĞİ

İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU, MUŞ'TA GÜVENLİK TOPLANTISINA KATILDI

CHP KADIN KOLLARI’NDAN “İSTANBUL SÖZLEŞMESİ” AÇIKLAMASI

MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK, MUŞ’TAKİ YATIRIMLARI ANLATTI

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI KARAİSMAİLOĞLU, MALAZGİRT’TE

İlginizi Çekebilir

HDP’DE OLAĞANÜSTÜ KONGRE YAPILDI

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Muş İl Başkanlığı 3. Olağanüstü İl Kongresini gerçekleştirdi.

HDP’DE OLAĞANÜSTÜ KONGRE YAPILDI

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Muş İl Başkanlığı 3. Olağanüstü İl Kongresini gerçekleştirdi.

 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) 3. Olağanüstü İl Kongresini Muş’ta bir konferans salonunda gerçekleştirdi. 3. Olağanüstü İl Kongresini sonucunda mevcut İl Başkanı Sibel Genç’in yerine Belma Nergiz, il başkanlığı görevine getirildi.

Düzenlenen kongreye, HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, HDP Muş eski milletvekili Sırrı Sakık, HDP Muş Milletvekilleri Gülüstan Kılıç Koçyiğit, Şevin Coşkun, siyasi parti temsilcileri, çevre il ilçe temsilcileri, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Kongrede bir konuşma yapan Sibel Genç, Partisi tarafından verilen görevi layıkıyla yerine getirmeye çalıştığını ifade ederek; “Kadim kentimin güzel insanları insan hakları demokrasi özgürlükler mücadelesinde büyük bedeller ödeyerek partimizi bugünlere getiren siz değerli arkadaşlarım, sizler yaklaşık 19 ay gibi bir süre sizlerle olmak acıda, sevinçte, yasta, düğünde, toplantıda ve basın açıklamalarında birlikte olmak beni onurlandırdı. Sizlerden çok şey öğrendim. Yaşamıma çok büyük tecrübeler kattım. Bunun için sizlere çok şey borçluyum. Hepinize teşekkür ediyorum. Partim ve halkım bu görevi verdiğinde biran bile tereddüt etmeden burada oldum. Bu görevi onurumla ve gururumla bütün zamanımı paylaşarak yerine getirmeye çalıştım. Tabi ki bu zorlu sürece yanıt olabilecek politikalar üretebilmek için daha güçlü bir yönetime ihtiyacımız vardı. Genel Merkezimizin yoğunluğu pandemi süreci ile birazda geç olsa bu kongremizi yapmak zorundaydık, yaptık ve güçlülüğümüze doğru ilerleyeceğiz. Pandemi ve yönetim koşullarında yapabileceklerimizin en iyisini yapmaya çalışarak bu görevi yerine getirdik. Elbette ki eksikliklerimiz oldu. Başarı kollektif olduğu gibi eksikliklerde kolektiftir. Ulaşmamız gereken her yere ulaştık. Ama ulaşamadığımız çok yer oldu. Ben halkımızdan ulaşamadığımız gidemediğimiz yerler için kendi adıma beni bağışlamalarını istiyorum. Burada bugün eski yönetimimizin emeklerinden dolayı teşekkür ederken, yeni yönetimimize başarılar diliyorum. Elbette ki kazanacağız. Barış özgürlük mücadelesi şiarımız oldukça bu mücadelenin sonunda başarı hepimizin çabasıyla bu görevi yerine getireceğiz. Ben buraya gelerek bizi yalnız bırakmayan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“VERDİKLERİ EMEKTEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Kongrede bir konuşma da Muş Milletvekili Şevin Coşkun yaparak, şunları söyledi; “Değerli arkadaşlar bugün 3. Olağan il kongremizi gerçekleştiriyoruz. Günlerdir il eş başkanlarımız, parti meclisi üyelerimiz, komisyon üyelerimiz ve il ilçe örgütlerimiz ile birlikte büyük bir çalışma yürüttük. Köylerde mahallelerde ilçelerde ailelerimizle halkımızla bir araya geldik ve güçlü bir çalışma ortaya çıktı. Bugün siz değerli halkımızda bizleri onurlandırdınız. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Değerli arkadaşlarımız bugün gerçekleştireceğimiz 3. Olağanüstü il kongremiz ile birlikte eski ve yeni yöneticilerimizle birlikte Muş’ta mücadelemizi ilmek ilmek büyüteceğimize inanıyoruz. Değerli arkadaşlar daha önce yönetimde yer alan eş başkanlarımıza yöneticilere verdikleri emekten dolayı teşekkür ediyorum. Yeni yönetimde yer alacak tüm arkadaşlara şimdiden başlarılar diliyorum. Bugün kongremiz gerçekleşirken Muş’ta sürekli sistematik hale getirilen baskı politikalarına bir ilçemiz daha maruz kaldı. Malazgirt ilçemizden kongremize gelmek isteyen arkadaşlarımızın araçlarına cezalar kesildi. Bizler buradan bir kere daha şunu söylüyoruz. Muş halkı duruşuyla onuruyla her zaman olduğu gibi bugün de yarın da dimdik kararlı ayakta durmaya devam edecektir” ifadelerini kullandı.

“ESNAFA DOKUNDUĞUMUZDA ESNAF KAN AĞLIYOR”

Düzenlenen kongrede bir konuşmada Milletvekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit yaptı. Koçyiğit konuşmasında, üreticilerin yaşadığı sıkıntılara dikkat çekerek; “Zorlu bir coğrafyada zorlu bir mücadele yürütüyoruz. Bizler hiçbir şeyi kolay elde etmeyen bir halkın çocuklarıyız. Bugün neyimiz varsa içinde kan, gözyaşı, acı ve halkımızın emeği var. Her şey sizin emekleriniz ve sizin ödediğiniz büyük bedeller sayesinde kazanıldı. İşte bugün bütün bu kazanımlarımıza belediyelerimize partimize demokratik siyaset alanına yaşam hakkı tanımayan bir ceberrüt sistemle karşı karşıyayız. Muş yoksul bir kent, işsizlerle dolu bir kent, Muş’un kahvelerini geziyoruz günlerdir bütün kahvehaneler dolu, esnafa dokunduğumuzda esnaf kan ağlıyor. Hayvan üreticilerinin yanına gidiyoruz. Bu yıl kuraklık var, yağmur yağmadı hayvan üreticileri kan ağlıyor. Yağmur yağmadı ekinler iyi olmadı. Peki bütün bunların karşısında AKP MHP hükümetinin bir politikası var mı? Bu kent en zor dönemde iradesine sahip çıktı. HDP’nin demokratik, ekolojik kadın özgürlükçü paradigmasını her eve götürelim. Kime oy verdiğine bakmadan kimin yanında durduğuna bakmadan her bir yurttaşımızın elini sıkalım. Biz o zaman çok daha güçlü olacağız. İnanıyoruz ki bugün bu kongre aslında gelecek dönemi inşa edeceğimiz mücadele döneminin de önemli bir mihenk taşı olacaktır” dedi.

SİYASET 16.07.2021 20:09:00 93 0