• Pazartesi 33.1 ° / 17 ° Dağınık bulutlar
  • Salı 32.3 ° / 18.6 ° Bulutlar
  • Çarşamba 33.8 ° / 18.4 ° Bulutlar

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Adana Demirspor 0 0 0 0 0 0
2.Alanyaspor 0 0 0 0 0 0
3.Altay 0 0 0 0 0 0
4.Antalyaspor 0 0 0 0 0 0
5.Başakşehir FK 0 0 0 0 0 0
6.Beşiktaş 0 0 0 0 0 0
7.Çaykur Rizespor 0 0 0 0 0 0
8.Fatih Karagümrük 0 0 0 0 0 0
9.Fenerbahçe 0 0 0 0 0 0
10.Galatasaray 0 0 0 0 0 0
11.Gaziantep FK 0 0 0 0 0 0
12.Giresunspor 0 0 0 0 0 0
13.Göztepe 0 0 0 0 0 0
14.Hatayspor 0 0 0 0 0 0
15.Kasımpaşa 0 0 0 0 0 0
16.Kayserispor 0 0 0 0 0 0
17.Konyaspor 0 0 0 0 0 0
18.Sivasspor 0 0 0 0 0 0
19.Trabzonspor 0 0 0 0 0 0
20.Yeni Malatyaspor 0 0 0 0 0 0
21.Denizlispor 40 6 24 10 -39 28

ŞİMŞEK, “3’ÜNCÜ ŞAHISLARIN HİÇBİR KATKISI YOKTUR”

HDP’DE OLAĞANÜSTÜ KONGRE YAPILDI

GELECEK PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCILARI MUŞ’A GELDİ

CHP’YE YENİ KATILANLARIN ROZETLERİ TAKILDI

GÜÇ BİRLİĞİ PARTİSİ MUŞ’TA TEŞKİLATLANMAYA BAŞLADI

HÜDA PAR’DAN “BAĞIMLI OLMA HÜR OL” ETKİNLİĞİ

İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU, MUŞ'TA GÜVENLİK TOPLANTISINA KATILDI

CHP KADIN KOLLARI’NDAN “İSTANBUL SÖZLEŞMESİ” AÇIKLAMASI

MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK, MUŞ’TAKİ YATIRIMLARI ANLATTI

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI KARAİSMAİLOĞLU, MALAZGİRT’TE

İlginizi Çekebilir

HÜDA PAR’DAN “BAĞIMLI OLMA HÜR OL” ETKİNLİĞİ

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Muş İl Başkanlığı gençlik kolları tarafından uyuşturucu kullanımı ve zararları ile ilgili farkındalık oluşturmak için etkinlik düzenlendi.

HÜDA PAR’DAN “BAĞIMLI OLMA HÜR OL” ETKİNLİĞİ

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Muş İl Başkanlığı gençlik kolları tarafından uyuşturucu kullanımı ve zararları ile ilgili farkındalık oluşturmak için etkinlik düzenlendi.

 

HÜDA PAR Muş İl Gençlik kolları tarafından karayolları Dörtyol Kavşağında düzenlenen etkinliğe katılan gençler “Bağımlı Olma Hür Ol” pankartı açarak kırmızı ışıkta duran araçlara etkinliğin amacını içeren el broşürleri dağıttılar.

Düzenlenen etkinliğin ardından HÜDA PAR İl Gençlik Kolları Başkanı Fırat Arzık konu ile ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı.

İl Gençlik Kolları Başkanı Fırat Arzık yapmış olduğu açıklamada uyuşturucu, kumar, alkol ve diğer madde bağımlılıklarının aşarak toplumsal bir soruna dönüştüğünü belirterek şunları söyledi: “Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de uyuşturucu, kumar, alkol ve diğer madde bağımlılıklarının toplumdaki kullanım oranlarına bakıldığında, bunun bireyselliği aşarak toplumsal bir soruna dönüştüğü görülmektedir.

Gençlerimizi madde bağımlılığına iten etkenlerin başında işsizlik, özgüven eksikliği, aile içi şiddet, dışlanma, duygusal yıpranma ve sevgi eksikliği gelmektedir. Ailelerin ve gençlerin hayatlarını karartan madde bağımlılığındaki artış ne yazık ki ülkemizde esef verici boyutlara ulaşmıştır. Yapılan araştırmalar madde bağımlılarının, bu alışkanlıklarını etraflarındaki kişilere kısa sürede bulaştırabildiklerini göstermektedir.

Bu nedenle toplumun tüm kesimleri, bu sorunun çözümüne odaklanmalı ve ellerinden gelen gayreti göstermelidirler. Kamu, sivil toplum, üniversite, medya, sanat, spor gibi bütün camialar toplumsal sorumluluk bilinciyle hareket etmeli, madde bağımlılığının sebep ve sonuçlarını birlikte değerlendirerek bu sorun ile mücadelede bütüncül bir yaklaşım sergilemelidirler.  Aksi takdirde madde bağımlılığı önümüzdeki yıllarda çok daha ileri boyutlara ulaşacak ve mücadele daha da zorlaşacaktır.

Gençlerin ekseriyetle sosyal ortamlarda bir kereye mahsus deneme yoluyla madde bağımlısı olduğu bilinen bir gerçektir.” Dedi.

“BİR KERE DENEMEKTEN ÇOK ŞEY OLUR”

Arzık açıklamasının devamında gençleri bu tür alışkanlıklardan korumak için hep birlikte çalışılması gerektiğinin altını çizerek şunları söyledi: “Bir kere denemek, bağımlılığa açılan kapıdır. Bir kere denemekten çok şey olur.” Bu nedenle diyoruz ki bağımlılığa karşı en iyi korunma yolu, hiç bulaşmamaktır.

Kişilerde fizyolojik, psikolojik ve sosyal problemler meydana getiren bağımlılıkların önüne hep birlikte geçebiliriz. Bağımlı kişi sadece kendisine değil; ailesine, arkadaşlarına, içinde yaşadığı topluma da zarar vermektedir. Bu durum, önleyici tedbirleri ve etkili tedavi yöntemlerini gerekli kılmaktadır.

Gençliğin madde bağımlılığına karşı korunması sağlıklı, donanımlı, ahlaklı ve erdemli bireyler olarak yetiştirilmelerinin sağlanması devletin öncelikleri arasında olmalıdır.

Gençlik olarak yetkililere sesleniyoruz; devletin görevi gençlerin uyuşturucu maddeleri kolaylıkla edinebilecekleri yolları ortadan kaldırmak için gerekli tedbirleri almak, denetimleri artırmak ve caydırıcı müeyyideler uygulamaktır. Bu amaçla sivil toplum kuruluşları ve yerel yönetimlerle iş birliği yapılarak gerekli adımlar ivedilikle atılmalıdır.

Hür Gençlik olarak teşkilatlarımızla beraber birçok il ve ilçe merkezinde madde bağımlılığı ile mücadele kapsamında ‘Bağımlı Olma Hür Ol’ teması ile farkındalık oluşturmak ve bu konuya dikkat çekmek amacıyla aktiviteler gerçekleştirilmektedir. Bizlerde Hür Gençlik Muş olarak şehrimizin bütün gençliğini, madde bağımlılığına karşı bilinçli olmaya ve toplumsal bir farkındalık oluşturmak için düzenleyeceğimiz etkinliklere destek vermeye davet ediyoruz. Unutulmamalıdır ki bedenen ve ruhen temiz bir fıtrat üzere dünyaya gelen gençler olarak en önemli önceliğimiz, beden ve ruh sağlığımızı muhafaza etmektir.

Son olarak diyoruz ki genç nesilleri uyuşturucu madde bağımlılığı gibi zararlı alışkanlıklardan muhafaza etmek için dinî ve manevî değerleri güçlendirmek, sağlam bir aile ortamı oluşturmak, bireysel ve toplumsal bilinci sürekli açık tutmak gerekmektedir. Dünya ve ahiret saadetimiz de buna bağlıdır.” Şeklinde konuştu.

 

 

SİYASET 27.06.2021 18:30:00 273 0