• Cuma 17.8 ° / 6 ° Açık hava
  • Cumartesi 18.1 ° / 5.7 ° Bulutlar
  • Pazar 18.5 ° / 6.6 ° Bulutlar

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Trabzonspor 9 6 0 3 10 21
2.Hatayspor 9 6 2 1 11 19
3.Fenerbahçe 9 6 2 1 4 19
4.Beşiktaş 9 5 2 2 7 17
5.Fatih Karagümrük 9 5 2 2 4 17
6.Galatasaray 9 5 2 2 2 17
7.Alanyaspor 9 5 2 2 0 17
8.Altay 9 5 4 0 1 15
9.Konyaspor 9 3 1 5 3 14
10.Adana Demirspor 9 3 3 3 0 12
11.Kayserispor 9 3 4 2 -2 11
12.Gaziantep FK 9 3 4 2 -2 11
13.Sivasspor 9 2 3 4 2 10
14.Başakşehir FK 9 3 6 0 -1 9
15.Antalyaspor 9 2 4 3 -4 9
16.Yeni Malatyaspor 9 3 6 0 -7 9
17.Göztepe 9 2 5 2 -4 8
18.Giresunspor 9 2 5 2 -4 8
19.Kasımpaşa 9 1 5 3 -5 6
20.Çaykur Rizespor 9 0 8 1 -15 1
21.Denizlispor 40 6 24 10 -39 28

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ TÜRK GÖLGE OYUNUNU YAŞATACAK

e-Twinning PROJELERİ ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLEDİ

MŞÜ’DE YÜZ YÜZE EĞİTİM-ÖĞRETİM BAŞLADI

4 - 6 YAŞ GURUBU KUR'AN KURSLARI DEVAM EDİYOR

DİYANET VAKFI PERSONELİNE HAFİF ARAMA KURTARMA EĞİTİMİ VERİLDİ

MŞÜ, YENİLİKLERİNE DEVAM EDİYOR

MŞÜ’DE TARIMIN SORUNLARI KONUŞULDU

BULANIK KIRKGÖZE YATILI ERKEK KUR'AN KURSU DUALARLA HİZMETE AÇILDI

LİSE ÖĞRENCİLERİNE 'SANAT İNSANA NASIL DOKUNUR?’ KONFERANSI

REKTÖR POLAT, MALAZGİRT İLÇESİNİ ZİYARET ETTİ

İlginizi Çekebilir

KARADAĞ, ULUSLARARASI TARIM, HAYVANCILIK VE KIRSAL KALKINMA KONGRESİ’Nİ TRT’YE ANLATTI

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ, TRT GAP Diyarbakır Radyosu canlı yayınına katılarak 7. Uluslararası Tarım, Hayvancılık ve Kırsal Kalkınma Kongresi

KARADAĞ, ULUSLARARASI TARIM, HAYVANCILIK VE KIRSAL KALKINMA KONGRESİ’Nİ TRT’YE ANLATTI

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ, TRT GAP Diyarbakır Radyosu canlı yayınına katılarak 7. Uluslararası Tarım, Hayvancılık ve Kırsal Kalkınma Kongresi ile ilgili açıklamalarda bulundu. 

 

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ, TRT GAP Diyarbakır Radyosu canlı yayınına katılarak, Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde ve ISPEC katkılarıyla 18-19 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 7. Uluslararası Tarım, Hayvancılık ve Kırsal Kalkınma Kongresi ile ilgili açıklamalarda bulundu. 

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Uygulamalı Bilimler Fakültesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan 7. Uluslararası Tarım, Hayvancılık ve Kırsal Kalkınma Kongresi, Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’ın Kongre Onursal Başkanlığında gerçekleştirilecek. Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ ise kongre başkanlığını yapacak. Kongrenin ilk günü olan 18 Eylül 2021 Cumartesi günü açılış ve protokol konuşmalarının ardından bildirilerin sunumu ve ardından soru-cevaplar kısmı ile tartışmalara geçilecek. Kongre 1. gününde 15, 2. gününde ise 14 olmak üzere toplamda 29 oturumda gerçekleştirilecek.

Prof. Karadağ, katıldığı canlı yayında kongrenin tarım, hayvancılık ve kırsal kalkınma alanlarının kapsamına giren her çalışmaya açık olduğunu belirtti. Karadağ; kongrenin tarla bitkileri, bahçe bitkileri, bitki koruma, biyosistem mühendisliği, peyzaj mimarlığı, tarım ekonomisi, tarımsal biyoteknoloji, toprak bilimi ve bitki besleme, tarım makinaları, zootekni, su ürünleri, gıda, biyoloji, biyokimya, kimya, et ve süt teknolojisi, veteriner, ekonomi, kırsal kalkınma, tarım politikaları, siyaset bilimi, sulama sistemleri, bankacılık ve tarım kredileri, çiftçi birlikleri, güneş ve rüzgâr enerjisi, çevre, tarımsal istihdam ve tarım ürünleri ithalatı konularından oluşan geniş bir yelpazede gerçekleştirileceğini söyledi.

Kongreye başkanlık yapacak olan Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ, TRT GAP Diyarbakır Radyosu canlı yayınında konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Üniversitemiz 12 Aralık 2018 tarihinde Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması kapsamında Hayvancılık alanında Pilot Devlet Üniversitesi seçilmiştir. Bu kapsamda 7. Uluslararası Tarım, Hayvancılık ve Kırsal Kalkınma Kongresi, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’ın Kongre Onursal Başkanlığında ve Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı sayın Prof. Dr. Yaşar Karadağ’ın Kongre Başkanlığını yapmış olduğu, 18-19 Eylül tarihleri arasında 2 gün boyunca daha önce birçok uluslararası kongreleri yöneten Muş Alparslan Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi ev sahipliğinde ISPEC katkılarıyla çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir.

Kongrede sunulan bildiriler çift kör hakem yöntemi ile değerlendirilmiştir. Pilot Devlet Üniversitesi kapsamında Uluslararası kongre düzenleme kurulu olarak Siirt Üniversitesi ve Bingöl Üniversitesi de yer almıştır. Kongre bildiri konuları olarak çok geniş bir perspektifte sırasıyla tarla bitkileri, bahçe bitkileri, bitki koruma, biyosistem mühendisliği, peyzaj mimarlığı, tarım ekonomisi, tarımsal biyoteknoloji, toprak bilimi ve bitki besleme, tarım makinaları, zootekni, su ürünleri, gıda, biyoloji, biyokimya, kimya, et ve süt teknolojisi, veteriner, ekonomi, kırsal kalkınma, tarım politikaları, siyaset bilimi, sulama sistemleri, bankacılık ve tarım kredileri, çiftçi birlikleri, güneş ve rüzgar enerjisi, çevre, tarım istihdam ve tarım ürünleri ithalatı konularından olmuştur. Kongremize Türkiye’den 111, Yurtdışından ise 129 olmak üzere toplam 240 katılım gerçekleştirilmiştir. Ayrıca 30 farklı ülkeden oluşan 5 kıtadan katılım sağlanmıştır. Böylesi bir kongre için bu çok önemli bir katılımdır. Böylesine önemli bir Uluslararası kongremize katılım sağlayan 5 kıta (Asya, Avrupa, Amerika, Afrika ve Avustralya) ve 30 farklı ülke sırasıyla şunlardan oluşmaktadır. Türkiye, Cezayir, Avustralya, Brezilya, Çin, Mısır, Etiyopya, Finlandiya, Almanya, Gürcistan, Endonezya, Hindistan, İran, İsrail, Irak, Kazakistan, Makedonya, Moldova, Fas, Nijerya, Pakistan, Portekiz, Filipinler, Rusya, Romanya, Sırbistan, Güney Afrika, Tunus, Ukrayna ve Vietnam ülkelerinden katılım olacaktır” dedi.

Karadağ açıklamasının sonunda ise kongrenin özelde Muş’a genelde bölge ve ülkeye hayırlar getirmesi temennisinde bulunarak şunları söyledi; “Kongreye Türkiye’den katılım için % 45’lik kontenjan ayrılmış ve Türkiye’den gelen bildiriler bu şekilde değerlendirmeye alınmıştır.  Kongre sonrası ISBN’li bildiri kitapları yayınlanacaktır. Kongremizin en önemli özelliklerinden birisi de doçentlik ve akademik teşvik kriterlerini karşılamış olmasıdır.  Muş Alparslan Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi ev sahipliğinde ISPEC katkılarıyla 18-19 Eylül tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek olan 7. Uluslararası Tarım, Hayvancılık ve Kırsal Kalkınma Kongresinin başta Muş olmak üzere bölgemiz ve ülkemiz bilim camiasına ve üreticilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Yine Uluslararası kapsamda bu kadar geniş bir katılımın sağlanacağı Kongremize büyük desteklerinden dolayı başta Kongre Onursal Başkanı ve Rektörümüz sayın Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’a, ISPEC yetkililerine, Kongre düzenleme kuruluna, Kongre bilim kuruluna, Kongre Başkanına, Kongrenin tüm aşamasında çok önemli emek ve gayretlerinden dolayı Kongre Sekreteri Siirt Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Seyithan Seydoşoğlu’na,  kurum içinden ve kurum dışından katılım sağlayan Üniversitelerimizin çok değerli Bilim insanlarımıza, Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğüne bağlı Araştırma Enstitülerinden katılım sağlayan çok değerli Araştırmacılarımıza, Kongremize katılım sağlayan 30 farklı Ülkenin Bilim insanlarına, Araştırmacılarına şahsım ve Üniversitemiz adına teşekkürlerimi, şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

EĞİTİM 15.09.2021 20:20:00 194 0