• Cumartesi 10 ° / 3 ° Sağanak
  • Pazar 10 ° / 2 ° Bulutlu
  • Pazartesi 9 ° / -1 ° Parçalı bulutlu

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Beşiktaş 19 13 4 2 23 41
2.Fenerbahçe 19 12 4 3 16 39
3.Galatasaray 19 11 5 3 23 36
4.Gaziantep FK 19 9 3 7 10 34
5.Alanyaspor 19 9 6 4 13 31
6.Hatayspor 19 9 6 4 4 31
7.Trabzonspor 19 8 5 6 1 30
8.Fatih Karagümrük 19 7 6 6 3 27
9.Yeni Malatyaspor 19 7 6 6 2 27
10.Göztepe 19 6 6 7 6 25
11.Antalyaspor 19 6 6 7 -6 25
12.Sivasspor 19 5 5 9 -2 24
13.Çaykur Rizespor 19 6 7 6 -8 24
14.Başakşehir FK 19 6 8 5 -6 23
15.Konyaspor 19 6 9 4 0 22
16.Kasımpaşa 19 6 9 4 -9 22
17.Kayserispor 19 5 10 4 -9 19
18.Gençlerbirliği 19 5 10 4 -19 19
19.MKE Ankaragücü 19 5 11 3 -8 18
20.BB Erzurumspor 20 4 11 5 -16 17
21.Denizlispor 19 3 11 5 -18 14

18 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALINACAK

5 BİN SÖZLEŞMELİ UZMAN ERBAŞ ALINACAK

TÜBİTAK 90 PERSONEL ALACAK

MUŞ’TA 95 KÖY YOLU ULAŞIMA AÇILDI

“İÇME SUYU MUŞ’A HAYIRLI OLSUN”

HBT’DEN “KARDEŞLERİMİZ ÜŞÜMESİN” KAMPANYASI

TOPLANAN KAR, ŞEHİR DIŞINA TAŞINIYOR

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektör Yardımcı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ, TRT Erzurum Radyosunun konuğu olarak üniversitede yürütülen tarım çalışmalarını anlattı.

CUMHURBAŞKANI, İL BAŞKANLARINA SESLENDİ

MUŞ'UN YÜKSEK KESİMLERİNDEKİ TEK KATLI EVLER KARA GÖMÜLDÜ

İlginizi Çekebilir

MŞÜ’DEN ÖDÜLLÜ LOGO YARIŞMASI

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) ödüllü logo tasarımı yarışması düzenliyor.

MŞÜ’DEN ÖDÜLLÜ LOGO YARIŞMASI

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) ödüllü logo tasarımı yarışması düzenliyor.

 

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) yenilikçi yaklaşımlarına bir yenisin daha ekleyerek logo değişimine gidiyor. Üniversite kurumsal yapısında kullanılacak olan yeni logoyu belirlemek için 15 bin TL ödüllü bir yarışma düzenliyor. Yarışmaya başvurular dün itibariyle başlayarak 31 Mart 2021 tarihine kadar devam edecek. Üniversite tarafından başlatılan logo yarışmasında katılımcılardan “Alparslan, Bilim, Eğitim, Lale, Muş, Selçuklu, 1071 Malazgirt Zaferi” kavramlarından bir yada bir kaçının birleşmesinde oluşturulacak logo hazırlamaları talep edildi.

Konu ile ilgili Olarak Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, yapmış olduğu açıklamada: "Üniversitemizin ve İlimizin vizyonunu ve misyonunu yansıtacak, öğrenci merkezli eğitim anlayışı ile bağdaşan, “Alparslan, Bilim, Eğitim, Lale, Muş, Selçuklu, 1071 Malazgirt Zaferi” kavramlarından bir veya birkaçının ifade edilerek ilişkilendirildiği, akılda kalıcı, özgün, yenilikçi, estetik ve işlevsel kullanım imkânlarına sahip bir Muş Alparslan Üniversitesi Logosu’nun oluşturularak Muş Alparslan Üniversitesinin kurumsal işlemlerinde kullanılmak amacıyla “Muş Alparslan Üniversitesi Ödüllü Logo Tasarımı” yaraşması düzenliyoruz. Yarışma başvuruları bugün itibariyle başlamış olup 31 Mart 2021 tarihinde son bulacak. Yarışma sonuçları ise 12 Nisan 2021 tarihinde ilan edilecek." Dedi.

Düzenlenen yarışma sonucunda birinci olan eser sahibine 15 bin TL para ödülü, katılım belgesi ve başarı belgesi verilecek. İkinci ve üçüncü olan eser sahiplerine ise kurumsal hediyeler ile katılım belgesi ve başarı belgesi verilecek.

Muş Alparslan Üniversitesi Ödüllü Logo Tasarımı Yarışması ile ilgili olarak Muş Alparslan Üniversitesi web sitesi duyurular bölümünde (www.alparslan.edu.tr) ve Muş Alparslan Üniversitesi sosyal medya hesaplarında yayımlandı.

YARIŞMAYA KATILIM KOŞULLARI

Muş Alparslan Üniversitesi Ödüllü Logo Tasarımı Yarışmasına seçici kurul üyeleri ve seçici kurul üyelerinin birinci derece yakınları ile yarışma düzenleme komisyonu üyeleri katılamaz.

Yarışma, T.C. vatandaşı olan ve profesyonel tüm sanatçıların, öğrencilerin, kamu kurumlarının ve özel kuruluşların katılımına açıktır.

Muş Alparslan Üniversitesi Ödüllü Logo Tasarımı Yarışmasına katılımından dolayı katılımcılardan herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.

Her katılımcı yarışmaya en fazla 3 (üç) tasarım ile katılabilir.

Yarışmaya katılacak tüm tasarımların “T.C. Muş Alparslan Üniversitesi” adı ve üniversitenin kuruluş tarihi olan “2007” yılı ile birlikte değerlendirilmesine dikkat edilmelidir.

Yarışmaya sunulan tasarımların özgün olması; daha önce başka yarışmalara katılmamış, hiçbir gerekçe ile yayımlanmamış olması gerekir. Yarışmaya sunulan tasarımın internet, yazılı, görsel medya, vb. mecralarda ve bu konuyla ilgili web tabanlı arşivlerde bulunan tasarımlarla herhangi bir benzerlik ve çağrışımda bulunmaması ve diğer kurum ve kuruluş logolarını çağrıştırmaması gerekmektedir. Seçici kurul üyelerinin, kopya olduğunu tespit ettiği tasarımlar değerlendirmeye alınmayacaktır. Bu tasarımların sahiplerine ödül verilmeyecek, ödül verildikten sonra kopya oldukları tespit edilen eserlerin sahipleri ödüllerini iade edeceklerdir.

Logo tasarımı, Muş Alparslan Üniversitesini en iyi ve özgün şekilde temsil etmeli, içerik ile görsellik açısından anlaşılır, ayırt edici nitelikte olmalıdır. İstenilen tasarımlarda renk ve form yönünden herhangi bir kısıtlama yoktur. Çalışmalar dijital ortamlarda, basılı materyallerde, renkli ve siyah-beyaz olarak kullanılabilecek, değer kaybetmeyecek, anlaşılabilir tasarımlar olmalıdır. Logo tasarımının çok çeşitli amaçlar için kullanılabileceği göz önünde  bulundurularak (kurumsal kimlik, antetli kâğıt, faks, dergiler, bültenler, kataloglar, broşürler, kitapçıklar, kitaplar, programlar, pankartlar, posterler, şapkalar, tişörtler, çantalar, havlular, internet ve elektronik medya, web sitesi, elektronik posta v.b.) basıma uygun nitelikte hazırlanması, büyütülüp küçültüldüğünde fonksiyonelliğini yitirmemesi gerekmektedir.

Logo tasarımı yatay ve dikey formatlarda kullanıma uygun olarak hazırlanmalıdır.

Seçici Kurul, yarışmaya katılan tasarımların Muş Alparslan Üniversitesinin ihtiyacını karşılayamadığını düşünmesi durumunda hiçbir tasarımı değerlendirmeye almama hakkını saklı tutar. Seçici kurulun oy birliği ile aldığı karar neticesinde yarışma iptal edilebilir ve yeni tarih belirlenerek yarışma tekrarlanabilir.

Yarışmaya sunulacak tasarımlar mutlaka bilgisayar ortamında Adobe Illustrator ya da CorelDraw gibi vektörel tabanlı grafik tasarım programları ile hazırlanmalıdır. Elle çizilmiş veya elle renklendirilmiş tasarımlar kabul edilmeyecektir.

Eserin dosya adı rakam ya da harflerden oluşmalıdır (rumuz). (Örnek: 12345.jpg). Rumuz en az 4 (dört), en fazla 8 (sekiz) karakterden (harften/rakamdan) oluşmalıdır. Birden fazla eser gönderenler aynı rumuzu kullanarak gönderilen tasarımların sayısını rumuz sonuna ekleyebilirler.

Her tasarım A4 (21 x 29,7cm) ebadında, beyaz zemin üzerine ve uzun kenarı 15 cm’yi geçmeyecek şekilde yerleştirilecek, kâğıdın alt kısmında tasarımın küçültülmüş renkli ve siyah beyaz şekilleri, kısa kenarı 25 mm’den büyük olmayacak şekilde yer alacaktır.

Tasarım ya da tasarımlar (en fazla üç farklı tasarım) ile birlikte her bir tasarım için katılım formunu da eksiksiz doldurulduktan ve katılımcı tarafından imzalandıktan sonra gramajı yüksek bir kâğıda (en az 160 gr.) renkli çıktı alınarak, çalışma dosyalarının (Corel Draw ya da Adobe Illustrator gibi) yer aldığı bir CD kopyası ile birlikte posta veya kargo ile gönderici ödemeli olarak gönderilmelidir. Tasarım baskısının alındığı sayfanın arka kısmında yarışmacının rumuzu yer alacaktır. Tasarımın baskısı, katılım formu ve çalışmanın yer aldığı CD veya DVD bir zarfa konulacak ve zarf kapatıldıktan sonra üzerine rumuz yazılacaktır. Aynı rumuz, çalışmanın arka yüzünde (A4 formatındaki çıktı) ve CD’nin ön yüzünde de yer alacaktır. Eserin ön yüzünde tasarımcının kimliğini belirleyecek hiçbir ibare bulunmamalıdır. Birden fazla eserle katılan tasarımcılar, her eser için ayrı “teslim zarfı” kullanmalıdır; birden fazla eserin teslim zarfı, tek bir “postalama zarfı” içinde kargo ile gönderilebilir. Posta veya kargodaki gecikmelerden, gönderim esnasında tasarımın ve CD’nin zarar görmüş ya da yıpranmış olmasından ve kargoda meydana gelen aksaklıklardan dolayı müracaat dosyasının kaybolmasından Muş Alparslan Üniversitesi sorumlu olmayacaktır.

Yarışmaya katılan tasarımcılar, her bir tasarım için kısa cümleler ile logolarının hikâyelerini katılım formundaki “Proje Açıklaması” kısmına yazacaklardır.

Yarışma sonunda sergilenmeye değer bulunan eserler herhangi bir süre sınırlaması olmaksızın ve kurumsal kimliğin bir ifadesi olarak arz edilmeksizin yarışma ile ilgili her türlü haber içeriği, herhangi bir telif ücreti ödenmeksizin basılı ve görsel materyal üzerinde kullanılacaktır.

Muş Alparslan Üniversitesi “Ödüllü Logo Tasarımı Yarışması” Katılım Formunu doldurmayan/imzalamayan katılımcıların tasarımları değerlendirmeye alınmayacaktır.

Yarışma katılımcıları, tasarımlarının kendilerine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılır.

GÜNCEL 23.12.2020 21:00:00 183 0