• Perşembe 3.6 ° / -2.6 ° Kar
  • Cuma 4.8 ° / -1.8 ° Bulutlar
  • Cumartesi 4.4 ° / -1.3 ° bulutlu bulutlar

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Trabzonspor 14 11 0 3 18 36
2.Konyaspor 14 7 2 5 10 26
3.Hatayspor 14 8 4 2 9 26
4.Fenerbahçe 14 7 4 3 3 24
5.Alanyaspor 14 7 4 3 -2 24
6.Başakşehir FK 14 7 6 1 4 22
7.Fatih Karagümrük 14 6 4 4 3 22
8.Galatasaray 14 6 4 4 2 22
9.Adana Demirspor 14 5 4 5 2 20
10.Beşiktaş 14 6 6 2 0 20
11.Antalyaspor 14 5 6 3 -2 18
12.Gaziantep FK 14 5 6 3 -4 18
13.Altay 14 5 7 2 -3 17
14.Sivasspor 14 3 4 7 5 16
15.Giresunspor 14 4 6 4 0 16
16.Kayserispor 14 4 6 4 -4 16
17.Yeni Malatyaspor 14 4 9 1 -11 13
18.Göztepe 14 2 7 5 -7 11
19.Kasımpaşa 14 2 8 4 -8 10
20.Çaykur Rizespor 14 3 10 1 -15 10
21.Denizlispor 40 6 24 10 -39 28

EVLAT NÖBETİNDEKİ AİLE SAYISI 21’E ÇIKTI

ZORLU HAVAYA RAĞMEN AİLELER NÖBETLERİNE DEVAM EDİYOR

TEKİN, “HAYAT BİR ARAYIŞTIR: AÇIK ÖĞRETİM VE BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ” SEMİNERİNE KONUK OLDU

KÖY, MAHALLE VE MEZRALARDA KESİNTİ UYGULANACAK

AFAD VE GSM ARASINDA AFET FARKINDALIK İŞBİRLİĞİ İMZALANDI

PROGRAMLI ELEKTRİK KESİNTİSİ UYGULANACAK

MUŞ’TA KARLA MÜCADELE BAŞLADI

MUŞ-KIDER’DEN 16 KÖY OKULUNA KIRTASİYE DESTEĞİ

TBB’DEN KIZILAĞAÇ BELEDİYESİNE ARAÇ DESTEĞİ

KIŞ LASTİĞİ UYGULAMASI ÖNCESİ OTO LASTİKÇİLERDE YOĞUNLUK YAŞANIYOR

İlginizi Çekebilir

ÖĞRETMENLER GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI

Muş’ta 24 Kasım Öğretmenler günü münasebetiyle bir tören düzenlendi.

ÖĞRETMENLER GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI

Muş’ta 24 Kasım Öğretmenler günü münasebetiyle bir tören düzenlendi.

 

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün millet mektepleri başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım 1981 tarihinden beri kutlanana öğretmenler günü dolayısıyla Muş’ta bir tören düzenledi. Muş’ta 

Muş Hükümet Konağı önünde düzenlenen tören İl Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç'ın Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başladı. Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Hükümet Konağı önünde düzenlenen çelenk sunma törenin ardından Muş Öğretmenevinde bir program düzenledi. Öğretmenevindeki programa Muş Vali Yardımcısı Hasan Taş, İl Jandarma Komutanı İlhan Şen, İl Emniyet Müdürü Engin Kaloğlu, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat ve öğretmenler katıldı.

Program, öğretmenliğe yeni başlayan genç eğitimcilerin yemin etmesi ve Yücel Kurtoğlu Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından düzenlenen müzik dinletisi ile sona erdi.

KIVANÇ, “EN ÇOK SEVİLEN ÖĞRETMEN EN ÇOK SEVEN ÖĞRETMENDİR”

Muş Öğretmenevinde düzenlenen programın açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç yaptı. Öğretmenlerden çocuklara sevgilerini hiçbir zaman esirgememelerini isteyen Müdür Kıvanç, “İnsan ancak öğretmen sayesinde ahlakı, maneviyatı, erdemliliği, bilgiyi, beceriyi, medeniyeti öğrenebilir. “Beşikten mezara kadar oku” “bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum” gibi kültür ve medeniyetimizin kılavuzu öğretmendir. Kültür ve medeniyet seviyesini yükseltmiş milletlerin en temel ölçüsü öğretmen ve eğitime verdikleri değer ile eşdeğerdedir. Yarınların daha aydınlık olması, muhasır medeniyetin üstüne çıkma hızımız, eğitime ve öğretmene verdiğimiz değer oranında olacaktır. Bunu başarmak için fedakarca çalışan değerli meslektaşlarımı saygı ve şükranla yad ediyorum. Öğretmen, öğrencilerine ve bütün topluma aydınlanmakta liderlik yapma misyonunun sahibidir. Bu nedenle sürekli kendini geliştirmeli çağın gereksimleri ile donatılmalı, donatmalı, yenilikleri yakından takip etmeli mesleğinin onurunu ve şerefini her zaman korumalıdır. Yaptığımız her iş ve hareket saygınlığımızı arttırmalıdır. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza sevgi, şefkat ve hoşgörü ile yaklaşarak onların minik limanlarına çağın gerektirdiği nakış nakış işlerken onlardan sevgimizi hiçbir şekilde esirgememeliyiz. Zira en çok sevilen öğretmen en çok seven öğretmendir.

Bu müstesna güne anlam ve önemi itibariyle bakıldığında öğretmene gösterilen sevgi ve saygı bir bakıma topluma verilen değerle örtüştüğü asla unutulmamalıdır. Bu açıdan öğretmenler günü cefakar, fedakar öğretmenlerimizin değerinin bir kez daha düşünülüp onların milletimiz için değerlerinin hatırlandığı bir gün olması bakımından son derece önemlidir. Öğretmenlik insanlık tarihinin en önemli ve ölümsüz mesleğidir. Öğretmen insanların kendi ayakları üstünde durmasını sağlayan, yaşamları boyunca kendilerine gerekebilecek bilgileri kazanmalarına yardımcı olan yol gösteren ve topluma arkasını dönmeden sürekli önünde giden gönül eridir. Bundan dolayı karşısına çıkabilecek zorluklar kendisini yıldırmayacaktır, yıldırmamalıdır. Öğretmek ve öğrenmek dünya var oldukça önemini koruyacak ve öğretmenlik kutsal bir sanat olmayı daima sürdürecektir.” Dedi.

TAŞ, “SEVGİ ÖĞRETMENLİK MESLEĞİNİN ÖZÜDÜR”

İl Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç’ın yapmış olduğu açılış konuşmasının ardından bir konuşma yapan Muş Vali Yardımcısı Hasan Taş, sevginin öğretmenlik mesleğinin özü olduğuna vurgu yaparak şunları söyledi: “Bugün 24 Kasım öğretmenler günü, öğretmenlik mesleğini, öğretmenin toplumdaki yerini ve önemini, öğretmeler arasında sevgi, saygı ve dayanışma bağlarını kuvvetlendirmek, mesleğe yeni başlayan aday öğretmenlerin mesleğe kabul törenini gerçekleştirmek ve emekli öğretmenleri saygıyla anmak için toplandık. Mesleğini icra ederken saldırılara maruz kalarak şehit düşmüş kahraman öğretmenlerimizi rahmet ve saygıyla anıyoruz. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün millet mektepleri başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım günü 1981 yılından buyana öğretmenler günü olarak kutlanmaktadır. Bugün tüm öğretmenlerimizi saygı ve sevgiyle anıldığı, öğretmen ve öğretmenlik mesleği ile ilgili farkındalığın oluştuğu güzel bir günüdür.

İnsanoğlu var olduğu günden beri onun eğitimi de en az fiziksel varlığı kadar önemli ve değerli kabul edilmiştir. İnsan içinde doğup büyüdüğü aile ortamında temel bilgileri aldıktan sonra daha donanımlı hale gelmesi için iyi bir öğretmene her zaman ihtiyaç duymaktadır. İnsanın bilgiyi, değerleri, maneviyatı, beceriyi, medeniyeti öğrenebilmesinde öğretmenin yeri oldukça önemlidir. Kültür medeniyet seviyesini yükseltmiş milletlerin en temel ölçüsü öğretmen ve eğitime verdiği değer ile anlaşılmaktadır. Yarınların daha aydınlık olması, muhasır medeniyetin üstüne çıkma seviyemiz eğitime ve öğretmene verdiğimiz değer oranında olacaktır. Bunu başarmak için fedakarca çalışan öğretmenlerimize saygılarımı bir kez daha sunuyorum. Öğretmen çok iyi bilir ki sevgi olmadan bu mesleğin ideal bir şekilde yapılması mümkün değildir. Öğretmenlerini sevme oranına göre çocuklarımız eğitim öğretimde başarı göstermektedir. Kalbimizde öğrencilerimize duyduğumuz sevgi onların eğitim ve öğretim bakımından gelişmesini, kişiliklerinin oluşmasını sağlayan en temel öğedir. Kısaca sevgi öğretmenlik mesleğinin özüdür.”

GÜNCEL 24.11.2021 19:53:00 176 0