• Perşembe 3.6 ° / -2.6 ° Kar
  • Cuma 4.8 ° / -1.8 ° Bulutlar
  • Cumartesi 4.4 ° / -1.3 ° bulutlu bulutlar

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Trabzonspor 14 11 0 3 18 36
2.Konyaspor 14 7 2 5 10 26
3.Hatayspor 14 8 4 2 9 26
4.Fenerbahçe 14 7 4 3 3 24
5.Alanyaspor 14 7 4 3 -2 24
6.Başakşehir FK 14 7 6 1 4 22
7.Fatih Karagümrük 14 6 4 4 3 22
8.Galatasaray 14 6 4 4 2 22
9.Adana Demirspor 14 5 4 5 2 20
10.Beşiktaş 14 6 6 2 0 20
11.Antalyaspor 14 5 6 3 -2 18
12.Gaziantep FK 14 5 6 3 -4 18
13.Altay 14 5 7 2 -3 17
14.Sivasspor 14 3 4 7 5 16
15.Giresunspor 14 4 6 4 0 16
16.Kayserispor 14 4 6 4 -4 16
17.Yeni Malatyaspor 14 4 9 1 -11 13
18.Göztepe 14 2 7 5 -7 11
19.Kasımpaşa 14 2 8 4 -8 10
20.Çaykur Rizespor 14 3 10 1 -15 10
21.Denizlispor 40 6 24 10 -39 28

BARIŞAN, 7 YIL SONRA YAPILACAK TOPLANTIDAN BEKLENTİLERİNİ AÇIKLADI

VARTO DA İLK DEFA KREŞ AÇILDI

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE ÇADIR KURMA EĞİTİMİ VERİLDİ

ÖĞRETMENİN İSMİ KÜTÜPHANEDE YAŞATILACAK

ÖĞRETMENLERE 24 KASIM PROGRAMI

EĞİTİM MELEĞİ CANAN ÖĞRETMEN, ÇOCUK VE KADINLARIN GÖNLÜNE DOKUNUYOR

BARIŞAN, “PANDEMİ SÜRECİNDE ÖĞRETMENLER FEDAKARLIKLA ÖĞRENCİLERE EĞİTİM VERMEYE ÇALIŞTI”

TAPKOB AKADEMİSYENLERE HİZMET VERMEYE BAŞLADI

EĞİTİM-BİR-SEN İL DİVAN TOPLANTISI YAPILDI

REKTÖR POLAT YENİ ÖĞRENCİLERLE TANIŞTI

İlginizi Çekebilir

TAPKOB AKADEMİSYENLERE HİZMET VERMEYE BAŞLADI

Geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) bünyesindeki “Teknoloji Araştırma ve Proje Koordinasyon Birimi”(TAPKOB) akademisyenlere hizmet vermeye başladı.

TAPKOB AKADEMİSYENLERE HİZMET VERMEYE BAŞLADI

Geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) bünyesindeki “Teknoloji Araştırma ve Proje Koordinasyon Birimi”(TAPKOB) akademisyenlere hizmet vermeye başladı.

 

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Eğitim-Öğretim, araştırma ve topluma hizmet noktasında bölgenin öncü eğitim yuvası olma hedefiyle bünyesinde bulunan akademik araştırma ve proje birimlerine bir yenisini daha kazandırdı. Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) bünyesinde kurulan ve bilim, teknoloji, kültür, sanat ve spor alanlarında katma değer üretecek olan Teknoloji Araştırma ve Proje Koordinasyon Birimi, yeni otomasyon sistemleri, bağımsız analiz uzmanları, güçlendirilmiş alt yapısı ve proje destek birimleri ile akademisyenlere hizmet vermeye başladı. MAUN bünyesinde faaliyet gösteren BAYPUAM, BAP ve Merkezi Laboratuvarlarını tek bir çatı altında toplayan TAPKOB çatısı altındaki birim ve laboratuvarları kapsayan düzenlemeler hakkında bir bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, TAPKOB'dan sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ulaş Çaydaş, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Yaşar Karadağ, Prof. Dr. Murad Aydın Şanda,  birim amirleri ve akademik personel katıldı.

Düzenlenen toplantıda TAPKOB Koordinatörü Prof. Dr. Ulaş Çaydaş’ın açılış konuşması ve Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’ın selamlama konuşmalarının ardından TAPKOB Yönetim Kurulu tanıtıldı. Toplantıda Teknoloji Transfer Ofisi Yöneticisi Dr. Öğr. Üyesi Cihat İçyer, Merkezi Laboratuvar Müdürü Dr. İlhan Küçük ve Proje Koordinasyon Birimi Sorumlusu Öğr. Gör. Halil Seymen bilgilendirme sunumları yaptı.

Sunumların ardandan TAPKOB binası, üniversite yönetimi tarafından gezildi. Birimler hakkında bilgi alan Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, yeni düzenlemelerle birlikte gelişen TAPKOB biriminin akademik personele proje, patent, laboratuvar hizmetleri ve Ar-Ge çalışmalarında daha iyi hizmet edeceğini söyleyerek TABKOB Yönetim Kurulu’na başarılar diledi.

Yeni kurulan birim ile ilgili olarak Muş Alparslan Üniversitesinden yapılan tanıtım videosunda birim ile ilgili olarak şu ifadelere yer verildi: “Bilimsel gelişmelere hızlı ayak uydurulması ve teknolojik imkânların akademisyenlerin hizmetine etkili biçimde sunulması amacıyla kurulan yeni birimimiz, akademik araştırma ve proje birimleri olarak faaliyet gösteren BAYPUAM, BAP ve Merkezi Laboratuvarlarını tek bir çatı altında toplayacak; kurumsal bir yapı oluşturmak suretiyle bilimsel çalışmalarda tüm akademik ve idari süreçleri hızlandıracaktır.

Teknoloji Araştırma ve Proje Koordinasyon Birimi’mizin en önemli hedeflerinden biri, bilime katkı sunan öğretim elemanlarının ulusal ve uluslararası araştırma destek programlarından ve hibe fonlarından faydalanmaları için her türlü fırsatı ve imkânı sunmak olacaktır. Birimin kurulması ve komşu üniversitelerle yapılan protokoller çerçevesinde faaliyete geçmesiyle birlikte üniversitemizin teknik altyapı, atölye ve laboratuvar imkanları sadece kendi akademisyenlerimiz tarafından kullanılmayacak, aynı zamanda bölge üniversitelerinde görev icra eden akademisyenler de bu imkânlardan yararlanacaktır. Bizim akademisyenlerimiz de paydaş üniversitelerin tüm imkânlarından istifade edebilecektir. Birimimizin hayata geçirdiği ve an itibarı ile akademisyenlerin kullanımına açtığı uygulamalardan ilki; kolay ve ulaşılabilir, kendi içerisinde sistematik işleyişe sahip, numune barkodlama, fotoğraflama, online randevu-teklif oluşturma modüllerini içeren ve TÜRKAK akreditasyonuna hazır yazılım sistemidir.” Denildi.

YENİ BİR MERKEZDE “ALPARSLAN TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSİ”

Muş Alparslan Üniversitesinde (MAUN) kurulan Teknoloji Araştırma ve Proje Koordinasyon Biriminin dışında “Alparslan Teknoloji Transfer Ofisi” de kuruldu. Üretilen teknolojinin sanayi ve topluma ulaştırılmasına destek olmayı ve akademisyen, öğrenci ve mezunların girişimcilik ve yenilikçilik kültürünü sürekli geliştirmeyi ve bu yönde atılacak adımları kolaylaştırmayı hedefleyen merkez ile ilgili olarak yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi: “Üniversitemize kattığımız bir diğer merkezimiz olan Muş Alparslan Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, üniversitemizin bilim ve teknoloji üretiminde kalıcı üstünlükler kazanmasına ve üretilen teknolojinin gelişen ihtiyaçlar doğrultusunda sanayi ve topluma ulaştırılmasına destek olmayı, akademisyen, öğrenci ve mezunlarımızın girişimcilik ve yenilikçilik kültürünü sürekli geliştirmeyi ve bu yönde atılacak adımları kolaylaştırmayı hedeflemektedir. Bilimsel araştırmalar neticesinde ortaya çıkan buluş ve yenilikçi ürünlerin ticarileşmesi; bunların toplumun, ülke ekonomisinin ve üniversitenin faydasına dönüştürülmesini kapsayan destek hizmetlerini kapsamaktadır. Alparslan Teknoloji Transfer Ofisi bünyesinde akademisyen, sanayici, girişimci ve öğrencilere hizmet veren Eğitim, Proje Destek, Üniversite-Sanayi İş birliği, Patent ve Girişimcilik olmak üzere 5 birim bulunmaktadır. Muş Alparslan Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, akademi-sanayi koordinasyonunu verimli kılmayı amaçlayan, araştırma çalışmalarını projelendirme, danışmalık kapsamında destekleyen; bilgilendirme, eğitim, proje destekleri, iş birliği, fikri sınai mülkiyet hakları, girişimcilik ve şirketleşme konuları üzerine faaliyetler yürüten bir kuruluştur. 

Attığı her adımda bilime katkı sunmayı önceleyen, nitelikli akademisyen sayısını artırmayı, geleceğe ve topluma fayda sağlayan nitelikli işlerle anılmayı, hayata geçirdiği projelerle bölgesinde ve ülkede ilim camiasının gündemine gelmeyi orta vadeli planları arasında gören üniversitemizin en değerli birimlerinden olmaya aday Teknoloji Araştırma ve Proje Koordinasyon Birimimiz ve ayrıca Muş Alparslan Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisimiz, ilimiz ve bölgemiz için hayırlı olsun.” Denildi.

EĞİTİM 22.11.2021 18:31:00 181 0