• Cuma 17.8 ° / 6 ° Açık hava
  • Cumartesi 18.1 ° / 5.7 ° Bulutlar
  • Pazar 18.5 ° / 6.6 ° Bulutlar

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Trabzonspor 9 6 0 3 10 21
2.Hatayspor 9 6 2 1 11 19
3.Fenerbahçe 9 6 2 1 4 19
4.Beşiktaş 9 5 2 2 7 17
5.Fatih Karagümrük 9 5 2 2 4 17
6.Galatasaray 9 5 2 2 2 17
7.Alanyaspor 9 5 2 2 0 17
8.Altay 9 5 4 0 1 15
9.Konyaspor 9 3 1 5 3 14
10.Adana Demirspor 9 3 3 3 0 12
11.Kayserispor 9 3 4 2 -2 11
12.Gaziantep FK 9 3 4 2 -2 11
13.Sivasspor 9 2 3 4 2 10
14.Başakşehir FK 9 3 6 0 -1 9
15.Antalyaspor 9 2 4 3 -4 9
16.Yeni Malatyaspor 9 3 6 0 -7 9
17.Göztepe 9 2 5 2 -4 8
18.Giresunspor 9 2 5 2 -4 8
19.Kasımpaşa 9 1 5 3 -5 6
20.Çaykur Rizespor 9 0 8 1 -15 1
21.Denizlispor 40 6 24 10 -39 28

MUŞ POLİSİNDEN GERÇEĞİ ARATMAYAN TATBİKAT

JANDARMADAN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE BİLGİLENDİRME

JANDARMA’DAN HAVA DESTEKLİ TRAFİK DENETİMİ

YENİ GÜVENLİK KORUCULARI YEMİN EDEREK GÖREVLERİNE BAŞLADILAR

JANDARMA’DAN TERÖR VE SİLAH KAÇAKÇILIĞI OPERASYONU

BULANIK’TA REFLEKTÖR UYGULAMASI

JANDARMADAN REFLEKTÖR DENETİMİ

JANDARMA’DAN “HUZUR, GÜVEN VE ÇOCUK” UYGULAMASI

MUŞ’TA 40 KİLO 900 GRAM UYUŞTURUCU YAKALANDI

JANDARMA'DAN OKUL ÇEVRELERİNDE GÜVENLİK UYGULAMASI

İlginizi Çekebilir

YENİ GÜVENLİK KORUCULARI YEMİN EDEREK GÖREVLERİNE BAŞLADILAR

Terörle mücadelede etkili rol oynayan güvenlik korucuları için düzenlenen yemin töreni ile 50 yeni güvenlik korucusu görevlerine başladılar.

YENİ GÜVENLİK KORUCULARI YEMİN EDEREK GÖREVLERİNE BAŞLADILAR

Terörle mücadelede etkili rol oynayan güvenlik korucuları için düzenlenen yemin töreni ile 50 yeni güvenlik korucusu görevlerine başladılar.

 

Muş İl Jandarma Komutanlığında düzenlenen törenle yemin eden 50 Güvenlik Korucusu terörle mücadelede sahadaki yerlerini almak için göreve başladılar. Almış oldukları hazırlayıcı ve zorunlu eğitimlerini başarı ile tamamlayan güvenlik korucuları pandemi tedbirleri kapsamında düzenlenen törene Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Ak Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Belediye Başkan Vekili Abdullah Avcı, Vali Yardımcısı Mustafa Ayvat, İl Jandarma Komutanı Albay İlhan Şen, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, ilçe kaymakamları, Belediye Başkanları, siyasi parti temsilcileri ve askeri erkan katıldı.

50 güvenlik korucusu için düzenlenen yemin töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. daha sonra güvenlik korucuları ellerini Türk bayrağı ve silahların üzerine koyarak yemin etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı güvenlik korucusu Maşallah Gökçek gerçekleştirdi.

Terörle mücadelenin en etkin yürütüldüğü Şenyayla Bölgesi’nde görev alacak olan 50 güvenlik korucusu etmiş oldukları yeminin ardından görevlerine başladılar.

“BAŞINIZ DİK, GÖĞSÜNÜZ DAİMA KABARIK OLSUN”

Düzenlenen törende bir konuşma yapan Muş İl Jandarma Komutanı Albay İlhan Şen, koruculara seslenerek etmiş oldukları yeminin onlara en zor durumlarda bile yol göstereceğini vurgulayarak şunları söyledi: “Temin işlemleri tamamlanan ve hazırlayıcı zorunlu eğitimi başarıyla bitiren güvenlik korucularımızın yemin törenini büyük bir gururla izledik. Şanlı bayrağımız ve namusumuz olan silahlarınızın üzerine el koyarak gür sesinizle ettiğini yemininiz göreviniz boyunca en zor koşullarda bile sizlere yol gösterecektir. Görevinizi en iyi şekilde yapacağınızdan endişemiz yoktur. Yemininize sağdık kalacağınızdan hiç kimsenin şüphesi yoktur. Yemininiz yüce ulusumuza, güvenlik güçlerimize, sizlere ve tüm sevdiklerinize hayırlı olsun. Başınız dik, göğsünüz daima kabarık olsun. Çünkü sizler mazisi şan ve şerefle dolu Türkiye Cumhuriyeti Devletini evlatlarısınız. Görevinizi yerine getirmek için muhtaç olduğunuz kudretin damarlarınızdaki asil kanda olduğunu aklınızdan çıkartmayın.” Dedi.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİN ŞANLI ÜNİFORMASINI GİYMEK BU MEMLEKETTE EN ÖNEMLİ EN KUTSAL İŞLERDEN BİRİDİR”

Düzenlenen törende bir konuşmada Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz yaptı. Vali Gündüzöz konuşmasında, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin şanlı üniformasını giymenin bu memlekette yapılan en önemli en kutsal işlerden biri olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi: “Bugün burada güvenlik korucularımızın yemin töreni münasebetiyle bir araya gelmiş bulunmaktayız. Arzu ederdik ki burada ailelerimizle birlikte daha kapsamlı bir tören yapabilseydik ama Sosyal mesafe, maske kurallarına uyarak bu genel küresel salgın çerçevesinde ancak böyle bir tören yapmanın daha uygun olacağını değerlendirdik. Karşımızda bizim Jandarmamıza katılan ve terörle mücadelede sahada en büyük destekçimiz olan güvenlik korucusu genç kardeşlerimiz var. Bugün üniformaları üstlerinde yemin töreniyle artık bizin ailemizin bir ferdi oldular. Ben kendilerine başarılar diliyorum.

Bu çok önemli bir hadise, şu Türkiye Cumhuriyeti Devletinin şanlı üniformasını giymek bu memlekette en önemli en kutsal işlerden biridir. Onun için tüm kardeşlerimin bu emaneti kutsal bileceklerini ve terlerini bu bayrak için bu millet için bu üniformaya akıtacaklarını biliyorum. Allah onların yar ve yardımcısı olsun. “ dedi.

“KALIRSAM GAZİ, ÖLÜRSEM ŞEHİT BİZİM DÜSTURUMUZ BU”

Allah yolunda, Millet yolunda feda-i can etmenin milletin en önemli şiarı olduğuna vurgu yapan Vali Gündüzöz şunları dile getirdi: “Kalırsam gazi, ölürsem şehit bizim düsturumuz bu, sonuç itibariyle bu dünyadaki maddi çeşitli şeyleri beklemiyoruz. Devlet görevlerinde vazife görüp, Allah yolunda, Millet yolunda feda-i can etmek bizim milletimizin en önemli şiarıdır. Sonuç itibariyle bu mefkûre ile hareket eden bizler hiçbir görevden ve sorumluluktan kaçmayız. Onun için bazı kriz dönemlerinde, bazı sıkıntılı dönemlerde görüyoruz, çok gelişmiş olduğunu, dünyanın sayılı medeniyetlerinden olduğunu iddia eden ülkelerin sokaklarının nasıl karıştığını, en ufak bir maddi çıkarın ortadan kalkmasında nasıl tahammülsüzlük gösterdiklerini görüyoruz. ama bu millet her türlü sıkıntıya, her türlü zorluğa göğüs germe kapasitesi yüksek bir millet, tarih boyunca yedi düvel üstümüze gelmiş, en son yakın tarihte Çanakkale’de gelmiş, devlet yine ayakta. Tüm bunlardan sonra Kurtuluş Savaşında üzerimize gelenleri bertaraf etmişiz. Ama her zaman diri olmak zorundayız, uyanık olmak zorundayız. İşte 15 Temmuz’da yine yedi düvel üstümüze geldiler. İçerdeki hainlerle, dışardaki hesaplar birleşti ve yine bu millet dur dedi. Dolaysıyla bu aziz milletin bir ferdi olmaktan hepimizin gurur duyması lazım. Başka bir payeye değerek yok, bu şanlı üniformayı, bu aziz milletin vermiş olduğu şanlı üniformayı giymek en büyük gurur kaynaklarından biridir.”

“İNŞALLAH TERÖRÜN BELİ KIRILMIŞTIR”

Vali Gündüzöz konuşmasının sonunda ise, güvenlik korucularının aileleri ile birlikte jandarma ailesine katıldıklarını ifade ederek, teröründe artık belinin kırıldığını ve sınırlar içerisinde artık yüzlü rakamlara düştüğünü vurgulayarak şunları söyledi: “Sizler artık asil jandarma teşkilatının birer üyesisiniz. İnşallah ailenizle birlikte jandarma ailesinin bir mensubu oldunuz. Çünkü bu iller öyle 8-5 mesaisi ile kavranacak ve izah edilecek işler değil. jandarma olsun, Polis olsun, Asker olsun ve jandarmamıza en büyük kuvvet olan güvenlik korucularımız olsun, yapılan işler aslında ailenin tüm fertlerini etkileyen ve evde hanımları çocukları babasız olarak gece operasyonlarda beklemelerini ön gören bir iş ama bu iş şerefli bir iş, dolaysıyla artık ailecek bu ailenin ferdi oldunuz.

Hükümetimiz özelikle son yıllarda güvenlik korucularına önemli imkanlar sağladı. Eskiden geçici köy korucusu adı altında geçici statüde olan bu pozisyon şu anda güvenlik korucusu ismiyle ve oldukça sağlam bir hukuki zemine oturtulmuştur. Yine özlük haklarında, operasyon tazminatlarında önemli iyileştirmeler yapılmıştır. Silah ruhsatı almada harçsız ruhsat imkanları getirilmiştir. Pek çok konuda iyileştirmeler yapılmıştır. Bu açıdan da başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere hükümetimize ve büyüklerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Teçhizatıyla, eğitimiyle artık çok daha kuvvetli olan jandarmamızın çok daha kuvvetli güvenlik korucularıyla emniyet ve asayiş hizmetlerini yapmaya devam edeceğiz. İnşallah terörün beli kırılmıştır. Artık sınır içerisinde yüzlü rakamlarla ifade edilmektedir. Bunlar bitti bitecek. Dolaysıyla burada güvenlik korucularımızın da emeği var. Ben bu şanlı üniformayı bu şana uygun şekilde taşımanızı cenabı Allahtan diliyorum.” dedi.

GÜVENLİK 12.10.2021 18:36:00 171 0